بیوگرافی شرکت سولار گستر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان روز شنبه در این آئین گفت: قرارداد ساخت سه نیروگاه هفت مگاواتی با شرکت سانا منعقد کرده که عملیات اجرایی آنها امروز آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت در سال 96 به بهره‌برداری برسد.

همچنین نیروگاه های خورشیدی خلیج فارس و امیر کبیر همدان از دیگر طرح های بهره برداری شده است .

حاجی رضا تیموری اضافه کرد: این سه نیروگاه هفت مگاواتی در مناطق ابراهیم آباد، بوبوک آباد و ویان هر کدام با پیش بینی اعتبار هشت میلیون یوروی راه اندازی می شود.

وی همچنین اضافه کرد: در حال حاضر سرمایه‌گذار خارجی، پیگیر احداث 2 نیروگاه 30 مگاواتی و یک نیروگاه 7 مگاواتی دیگر در استان همدان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه اقدامات اولیه برای خرید زمین و طرح اتصال به شبکه در حال انجام است، گفت: میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت سه نیروگاه حدود 2 هزار و 700 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این سرمایه‌گذار خارجی پیگیر هستند تا کارخانه تولید پنل‌های خورشیدی نسل جدید نیز احداث شود، افزود: این کارخانه حدود چهار هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

تیموری عنوان کرد: این کارخانه سالانه ظرفیت تولید پنل‌های خورشیدی برای 250 مگاوات نیروگاه خورشیدی را دارد و برای 550 نفر نیز ایجاد اشتغال می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از دیگر برنامه‌های شرکت برقدار کردن 600 خانوار عشایری در استان با استفاده از پنل‌های خورشیدی است که اگر شرکت‌های سازنده استاندارد لازم را بگیرند اعتبار آن از شرکت توانیر دریافت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در زمینه جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز با توجه به سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در استان برای احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک CHP اقداماتی خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: از جمله این اقدامات می‌توان به حضور 32 سرمایه‌گذار در استان به قدرت 173 مگاوات و مبادله 138 مگاوات موافقت‌نامه اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در این زمینه 90 مگاوات پروانه احداث دریافت کرده، 33 مگاوات عقد قرارداد شده و 10 مگاوات نیز وارد مدار شده و به بهره‌برداری رسیده است.

تیموری تصریح کرد: از مزایای احداث مولدهای مقیاس کوچک نیز می‌توان به کاهش تلفات، جذب سرمایه‌های کوچک، اشتغال‌زایی و پدافند غیرعامل اشاره کرد.

138 طرح با اعتباری معادل190 میلیارد ریال در دهه فجر امسال در همدان بهره برداری می شود.

استان همدان 19 هزار کیلومترمربع مساحت و یک میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد و تعداد مشترکان برق استان تاکنون 700 هزار مشترک است.

100 درصد جمعیت شهری و روستایی استان از نعمت برق برخوردار هستند و به یک هزار و 80 روستای استان برق رسانی شده و امسال نیز به تنها روستایی که مردمش مهاجرت معکوس داشته‌اند برقرسانی شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر